יישום חוק חופש המידע בגופי ממשל ומוסדות בעידן הבינה המלאכותית והשפעת המלחמה על יישום החוק

הקונגרס המקצועי ה-28 לממונים על יישום חוק חופש המידע בישראל image
המרכז הבינלאומי לכנסים שמח לארח אתכם באירוע חשוב זה, המתמקד בקידום השקיפות, האחריות והנגישות למידע ציבורי בישראל. חוק חופש המידע, אשר נחקק בשנת 1998, מהווה אבן דרך משמעותית בהבטחת זכותם של אזרחים לגשת למידע המוחזק על ידי רשויות ציבוריות.

השנה בעקבות מלחמת חרבות ברזל ואסון ה – 7 באוקטובר, היינו עדים למספר התפתחויות מרתקות בתחום חופש המידע בישראל שאתגרו את גופי הממשל והגופים הציבוריים הכפוים לחוק ובכלל זה, הצבא, מערכות הביטחון, הממשלה ומערכת בתי המשפט. 

הכנס ידריך את המשתתפים בשיקולים מעשיים למתן מענה ונגישות לבקשות למידע עפ"י חוק זה, תוך סקירה וניתוח הפסיקות האחרונות בנושא. הכנס ייתן מענה לסוגיות משפטיות עדכניות בחוק חופש המידע ובכלל זה פסקי דין חשובים בנושא , כפי שפרסם בית המשפט העליון בישראל בשנים האחרונות, ובהן הרחבת היקף המידע הכפוף לחשיפה.

הקונגרס יתקיים ביום שלישי, 26 בנובמבר 2024,
מרכז הכנסים של מלון קראון פלזה תל אביב

דמי רישום מוזלים למקדימים להירשם: הירשמו עכשיו

ההשתתפות כוללת: תוכנית מקצועית עשירה, מהנה ומתגמלת, בחוויית למידה יוצאת דופן, תיק ועידה, תעודה, הפסקות אספרסו בר, ארוחת בוקר מלאה במסעדת המלון, ארוחת צהרים חווייתית, שי אישי ועוד.

היועץ האקדמי: יעקב אלוש, מפתח תוכנת PIS לניהול בקשות לחוק חופש המידע.

לרישום מקוון הקליקו כאן

להורדת טופס לרישום ידני בפקס/במייל: הקליקו כאן

לאורך הכנס, נדון בהתפתחויות אלה ובסוגיות מפתח נוספות, כגון האיזון בין חופש המידע לבין הגנת הפרטיות, קידום שקיפות בעידן הדיגיטלי, והטמעת תרבות ארגונית של פתיחות ושיתוף מידע.
אנו משוכנעים כי הכנס יעורר דיונים פוריים, יחזק שיתופי פעולה בין הממונים על יישום החוק, ויקדם את מימוש הזכות לחופש מידע בישראל.

הכנס יחשוף את השפעת ה- AI על שיפור הנגישות והזמינות של מידע, קידום האוטומציה וייעול של הליכי חופש מידע, זיהוי מידע רגיש או מסווג, הגנה על פרטיות במסגרת בקשות מידע, הנגשה והפשטת מידע מורכב לציבור ועוד.


קונגרס חופש המידע הוא הזדמנות ייחודית ללמוד ממומחים מובילים על ההתפתחויות האחרונות בחוק ולחלוק שיטות עבודה מומלצות עם אנשי מקצוע אחרים בתחום. הכנס מספק גם הזדמנות ליצירת קשרים עם עמיתים ולהתעדכן בטרנדים והאתגרים האחרונים בתחום חופש המידע.

להורדת נוסח התקנות המתוקן - הקליקו כאן
להסבר והנחיות על האגרות החדשות לחופש מידע הקליקו כאן

הכנס מיועד למנכ"לים, סמנכ"לים, יועצים משפטיים, ממונים על יישום חוק חופש המידע במשרדי ממשלה, גופי ממשל, רשויות מקומיות, צה"ל, ענף הבנקאות, קופות חולים, אוניברסיטאות וכל מי שהחוק חל לגביו.
הכנס יבחן את השפעת עידן הבינה המלאכותית על יישום החוק, לצד סקירת סוגיות משפטיות חדשות ופסיקות חשובות בנושא חוק חופש המידע ובכללם בנושאים הבאים:
 • נחיצות השקיפות: בניית אמון הציבור ושמירה על יושרה ניהולית
 • שימוש בכלי בינה מלאכותית לייעול עבודת הממונה על חופש המידע
 • כיצד הממונים על חופש המידע והתנועה לחופש המידע יכולים לשתף פעולה למען הציבור
 • הממונה המיטבי ואתגרי התפקיד
 • פרסום הנחיות מנהליות ברשויות ציבוריות
 • השימוש בבקשות חופש מידע ככלי לניהול הליכים משפטיים בעקבות המידע.
 • "גישה ושליטה במידע שלנו ועלינו"
בכנס משתתפים מיטב המומחים, המרצים ואנשי המקצוע, שינחו, ידריכו וייתנו מענה לסוגיות שעל הפרק, בהם:
 • עו"ד ד"ר דליה צמריון חלק, הסניגורית הציבורית בדימוס, מרצה למשפטים, וחברת הנהלה בתנועה לטוהר המידות
 • עו"ד יהונתן קלינגר, עורך דין העוסק בתחום המידע
 • עו"ד רחלי אדרי-חולתא, מנכ"לית התנועה לחופש המידע
 • עו"ד אלעד מן, יועמ"ש עמותת הצלחה- לקידום חברה הוגנת, עורך משותף של המדריך לחופש המידע ומומחה בדיני מידע ותקשורת
 • עו״ד יובל אקוע, סגן מנהל היחידה הממשלתית לחופש המידע, משרד המשפטים
 • עו"ד שחר בן מאיר 
 • גיא זומר, משפטן ומייסדת עמותת התמנון, מומחה בנושאי חופש המידע ובכובעו הטכנולוגי היה בין היתר ראש צוות דאטה בחברה טכנולוגית

לרישום מקוון הקליקו כאן

להורדת טופס לרישום ידני בפקס/במייל: הקליקו כאן

חוק חופש המידע: מדריך למשתמש 

המדריך המקיף ביותר שנכתב בעשרות השנים האחרונות בכל הנוגע לחופש מידע ושקיפות בישראל. בעריכת עו״ד רבקי דב״ש, ממקימי היחידה הממשלתית לחופש המידע ועו״ד אלעד מן, היועץ המשפטי של עמותת "הצלחה"


א״ד (אהרן דוד) גורדון 

"לא יהיה ניצחון של האור על החושך כל עוד לא נעמוד על האמת הפשוטה, שבמקום להילחם בחושך, עלינו להגביר את האור"!  - א. ד. גורדון